4-5 Mart 2023 tarihlerinde Erasmus+ Yabancı Dil Sınavına Katılacak Öğrencilerimizin Dikkatine!

Müdürlüğümüz bünyesinde yürütmekte olduğumuz Erasmus+ (Öğrenim–Staj), Erasmus+ Konsorsiyum Staj Hareketlilikleri kapsamında başvuru yapacak öğrencilerin başvuru esnasında kullanması amacıyla İngilizce olarak yapılacak olan Erasmus+ Yabancı Dil Sınavı 4-5 Mart 2023 tarihlerinde online olarak yapılacaktır.

4 Mart 2023 tarihinde yapıalcak olan Erasmus+ yabancı dil yazılı sınavı AFSÜ Ortak Dersler Bölüm Başkanlığı ve Uzaktan Eğitim Uygulama Araştırma Merkezi işbirliği ile  online olarak Toltek Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Siteme giriş yapmak için tıklayınız.

5 Mart 2023 tarihinde yapılacak olan Erasmus+ yabancı dil sözlü sınavı ise Microsoft Teams üzerinden yapılacaktır. Sözlü sınavına giriş ile ilgili detaylı bilgi Erasmus+ yazılı sınavına giren ve sınavdan 50 puan ve üzeri alarak Erasmus+ sözlü sınavına girmeye hak kazanan öğrencilerle daha sonra paylaşılacaktır.

NOT: Sınav Başvuruları 1 Mart 2023 saat 17.30’a kadar alınacaktır. El ile doldurulan sınav başvuru formları geçersizdir. Başvuru formu bilgisayar ortamında doldurulup, ıslak imza ile imzalandıktan sonra tarayıcı ile taratılarak tek sayfa olarak , öğrenci belgesi ile birlikte erasmussinav@afsu.edu.tr adresine gönderilmelidir. E-devletten alınan öğrenci belgeleri geçerlidir. Sınav başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Sınavla İlgili Önemli Hususlar:

1. Sadece e-posta adresi üzerinden yapılacak olan başvurular kabul edilecektir.

2. Yazılı sınav sonuçları 04 Mart 2023’de https://od.afsu.edu.tr/adresinde paylaşılacaktır.

3. Yabancı Dil Sınavı puanı aşağıdaki şekilde hesaplanacaktır;

Yazılı Sınav %75 + Sözlü Sınav %25

4. Üniversitemize kayıtlı tüm öğrencilerimiz sınava başvuru yapabilir. Sınav puanı yalnızca Erasmus+ kapsamında yapılacak öğrenci değişim programlarına başvurularda geçerlidir.

5.Sınav puanının sınavın yapıldığı tarihten itibaren geçerlilik süresi 3 yıldır.

6.Mücbir bir sebep olmaksızın katılmayan öğrencilerden, yükseköğrenim kapsamındaki herhangi bir hareketliliğe tekrar başvurmaları halinde, ağırlıklı seçim puanlarından “-5 puan” düşülecektir.

7.Öğrencilerin Sözlü Sınava girebilmeleri için Yazılı Sınavdan 100 üzerinden en az 50 almış olması gerekmektedir.